Op het moment dat de auto van de zaak 5 jaar oud wordt kan dit gevolgen hebben voor de bijtelling. Auto’s die op 1 januari 2017 of later het 5de levensjaar in gaan moeten mogelijk opnieuw beoordeeld worden voor het bijtellingspercentage. Dit percentage gaat in vanaf de maand die volgt op de datum dat de auto 5 jaar oud is.
Voor wat betreft de bijtelling voor het privégebruik van een auto heeft de wetgever besloten om met behulp van ‘groene faciliteiten’ milieuvriendelijk gedrag te stimuleren. Er is afgesproken dat het verlaagde bijtellingstarief vanaf het moment van eerste tenaamstelling maximaal 60 maanden lang onveranderd blijft. Dit geld ook als de auto van eigenaar wisselt. Dit omdat het bijtellingspercentage en de termijn van 60 maanden is gekoppeld aan het kentekenbewijs.
Vanaf 2026 wordt de korting afgeschaft en geldt alleen nog de bijtelling van 22%. Dit geldt niet voor auto’s die zich nog binnen de eerste 60 maanden van hun kortingsperiode bevinden.